Česky English

 Blacklights 2009

První ročník metalového open-air festivalu Blacklights je za námi, hrálo se nám opravdu skvěle čímž vzdáváme hold všem příznivcům, kteří se přišli podívat a vytvořili nám velice pěknou kulisu! Díky.

Názory z pléna

Když však svůj set spustili HEIDEN, vyšlo paradoxně slunce! Jaká to symbolika! Teplota i laťka kvality výrazně stoupla, což deklarovali především samotní posluchači. Tomu skutečně říkám post-black metal. Procházka albem „Obsidian“ byla doslova pastvou pro uši a mě potěšilo hlavně to, že se tuzemské kapele podařilo přenést kvalitu alba do živého provedení, naprosto grandiózním způsobem. HEIDEN působili vřele a nadšeně – zkrátka tohle vám chlapi sakra věřím a s chutí si „Obsidian“ dám i doma! Ještě bych si dovolil opět vypíchnout citát mého kolegy: „Ty krávo – zvuk jak višeň!“. Povedený set pak vyvrcholil závěrečným coverem „Hvis lyset tar oss“ od BURZUM, který byl však přizpůsoben současnému „heidenovskému“ vyznění. Fór byl o to větší, že skladba dostala český text! Paráda! Krása!

All (RUM zine)

S hudbou HEIDEN jsem se setkal vlastně poprvé, když nepočítám krátké sledování jejich setu na Dunkelheitu 07. Kapela, narozdíl od většiny českých souputníků, jde na ten svůj black metal trochu jinak, a tak jsem se těšil. Měl jsem ale dojem, že Heiden se nepodařilo vyladit zvuk tak pěkně jako jiným kapelám. Několikrát jsem měnil místo stání, abych se nemusel neustále ztrácet v hudbě, ale nedařilo se. I tak jsem si ale vychutnal příjemné a docela originální vystoupení. X-krát jsem si vybavil kapely jako Shining či Reverence. Ať už kvůli vokálům Kverda nebo některým kytarovým vyhrávkám. Ještě třeba poznamenat, že Heiden zakončili svůj set coverem „Hvis Lyset Tar Oss“, který sklidil nadšené ovace publika.

Dalihrob (MORTEM zine)

Heiden „Pak světlo ujme se nás“ (Burzum cover)

 

Heiden „Na pohřbu“

 
BASINFIRE 2008© 2009 Hellebrant.cz Naga productions HUATH deSIGN MARF